kitap ve dergi kapak tasarımı

Kitap ve dergi kapak tasarımı

Kitap kapak tasarımı ve dergi kapak tasarımları hariçinde whatpadd kapak tasarımları yapmaktayız. Kitabın veya derginin içeriği dizgi tasarımda mizanpajı yapılarak kitap sayfa tasarımı hazır hale getirilir. Her dizgi tasarımcı kitapın içeriğine göre veya kitabın konusunu en iyi şekilde anlatan tasarımı yapar. Ancak bazen farklı tasarımlar ile okuyucunun dikkatini çekmek için çok farklı tasarımlar yapılabilir ama bu durum okuyucu yönünde çoğu zaman ters etki yaratmaktadır. İlk etapta o kitabı veya dergiyi elinize aldığınızda kapaktaki tasarım ile alakalı olarak iç sayfa tasarımlarında bulmaya çalışıp bulamazsa tekrar yerine bırakmaktadır. O kitap o okuyucuyu kötü etkilemektedir. Yaptığımız araştırmalar bu yönde ama bazende o kitabı hiç okumasada sadece kapak tasarımını beğendiği için satın alabiliyor. Bize göre kitabın içeriğini veya derginin içeriğini anlatan profesyonel tasarım yapmak en doğrusu olacaktır.

kitap kapak tasarımı

kitap kapak tasarımı

Günümüz piyasasında hazır şablonlar ile çalışmaktansa özgün ve yaratıcı tasarımlar yapan kişiler ile çalışmak çok daha doğru olacaktır. Yazar veya yazarlar makalelerine veya kitaplarına emek vermektedirler ve bu emeklerinin
ziyan edilmesini çok doğru bulmamaktayız. Hazır vektör indirebileceğiniz birden fazla site bulunmaktadır ama özgün olmak diğer tasarımcılardan sizi bir adım öne çıkarmaktadır. Bu tasarım konusu kitaba veya dergiye verilen emek kadar önemlidir çünkü okuyucu ilk olarak kitabınızı veya derginizi almak istediğinde okuyucu ilk etkileyen kapak tasarımıdır. Bu nedenden dolayı bu işi profesyoneller ile çalışmak sizi her daim bir adım öne çıkaracaktır.

dergi kapak tasarımı

dergi kapak tasarımı

Dergi kapak tasarımı konusunda o ayın dergi içeriği ne ile ilgiliyse veya hangi konu daha ön plana çıkarılacaksa o konu derginin kapağında yerini alır. Dergi kapak tasarımı ve dergi sayfa tasarımları yani mizanpaj tasarımları bazı
kurullara göre yapılmaktadır. Bu kurallar ise dizgi ve tasarımını yapan kişi tarafından bilinmesi gerekmektedir. Şuan piyasada olan çok fazla amatör dergi mevcut ancak bu durum dergi sahiplerinin gözünde olmuyor ve dergi geliri reklamlarında düşüşler yaşanmasına neden olmaktadır. Eğer o dergi satışa sunuluyorsa satışların düşmesine neden olmaktadır. Tasarım günümüz teknolojisinde kullanılmaktadır. Örneklemek gerekirse bir cep telefonunu satın alma işlemi nasıl gerçekleşmekte veya aldığınız elbisler, giysiler neden o giysileri alıyoruz. İşte bunların toplamında bir alıcı kişi elbiseyi beğenmiştir, ikincisi kesimini veya tasarımını kendisine, kendi tarzına yakın gördüğü için satın almaktadır.

Wattpad kitap kapak tasarımı ise günümüzde dizi olan kitaplar bulunmaktadır. Yazar’ın kurugusu ve kitabın kapak tasarımı sayesinde bu gün dizi, film konusu olmaktadır. İkinci planda olmak günümüzde en çok yaşanan problemlerden birisidir. Bu problem’in çözümü aslında bizler için kolaydır ancak sizinde bir yazar olarak aynı noktada  aynı tasarım dilini konuşuyor olmamız gerekli. Siz kitabınızı yazarsınız mükemmel bir kurgu kurarsınız ancak kapak tasarımı veya dizgi tasarımı amatör ise verdiğiniz emek boşa gitmiş demektir. O kadar emek vermek ve sonunda ziyan etmek bizim için üzücü bir durumdur. Bizde sizler gibi emek vermekteyiz ve verdiğmiz emeğin karşılığını sonuna kadar istemekteyiz. Eğer sizde bir yazar veya akademik bir kitaba sahipseniz bizimle iletişime geçebilir tasarım konusunda veya olması gerekenler konusunda bilgi alabilirsiniz.