dizgi tasarım kursu

Dizgi Tasarım Kursu

Dizgi tasarım kursu masaüstü yayıncılık kursumuz açılmış durumdadır. Hem dizgi tasarım yapıyoruz hemde bu konuda öğrenmek isteyenler için kurslar oluşturup eğitim vermeye son hız devam etmekteyiz. Dizgi tasarım sektörüne yeni dizgiler yetiştirerek dizgi tasarımın en doğru şekilde yapılmasına katkıda bulunuyoruz. Peki kurs süresince neler öğreneceksiniz.

Masaüstü yayıncılıkta yaygın olarak kullanılan programları öğreneceksiniz İndesgin, İllustrator, Photoshop gibi programlarla başlayacak daha sonrasında 10 parmak F klavye olmak üzere eğitime devam edeceksiniz. Masaüstü yayıncılıkta yine yaygın ve etkin olarak kullanılan Mathmagic programını öğrenerek matematik dizgileri artık sizin için birer oyuna dönüşecektir. Dizgi tasarım kursunda öğrendikleriniz ile sizde kendi evinizde veya bir meslek edinebilir, yayınevlerinde dizgi tasarımcı olarak iş bulabilirsiniz. 

Dizgi tasarım günümüzde pek kimse bilmiyor olsada okuduğumuz kitaplardan tutunda dergi sayfalarına kadar bir dizgi tasarımcısı tarafından tasarlanarak sunulmaktadır. Meslek edinmek istiyorsanız ve bu işlerden zevk alıyorsanız tam size göre bir kurs olduğundan emin olabilirsiniz. 10 kişiyi geçmeyen kontenjanımız ile özel olarak birebir eğitim verilmeminin dışında grup olarak işler verilmektedir. Hem öğrenip hemde para kazanmak istiyorsanız aradığınız fırsat bu olabilir. Dizgi tasarım, grafik tasarımın bir dalıdır ve bu şekilde de kalacaktır. Öncelikle gerekli görülen programların yanı sıra grafik ve tasarım konusunu iyi öğrenmek gereklidir. Piyasada bir çok kişi dizgi tasarım yapmaktadır ancak yapılan bu işler profesyonellik istemektedir. Çünkü sizin emek verip zaman harcadığınız o kitap veya o dergiyi hiç kimse eline alıp okumuyorsa veya okumaktan zevk almıyorsa bu durum birazda grafik ve tasarımlarından kaynaklanmaktadır. Doğru görseli veya doğru yazı stilini kullanmak hem sizi bir adım öne çıkarabileceği gibi sizi bu meslek dalında da geliştirmektedir. 

Kurs kayıtlarımız için bizimle iletişime geçerek daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları bizimle paylaşarak daha etkili bilgiye sahip olabilirsiniz.